Land Rover, 2017 Frankfurt Motor Show'da güçlendirilmiş yeni bir Discovery modeli tanıttı. 518 HP gücünde ve son derece sağlam bir süspansiyon yapısına sahip olan Discovery SVX, bir arazi taşıtının yetenekleri konusunda ihtisas yapmış bir duruş ortaya koyuyor. Hydraulic Active Roll Control özelliği sayesinde düz yolda sürüş yüksekliği düşürülerek üst seviyede konfor ve tutunma sağlanırken, off road koşullarında ekstra yüksekli ile yetenek takviyesi bir arada sunulmuş olmaktadır.

17-09/13/land-rover-discovery-svx-concept-front-three-quarter-04.jpg

Kaputunun altında 5.0 litrelik süper şarjlı V8 motor barındıran bu sıra dışı araç, ürettiği 518 HP gücün yanı sıra 625 Nm tork desteği sağlayabilmektedir. 3.0 litrelik benzinli ve dizel motor seçenekleri ile 254 HP ve 340 HP güç imkânı sunan standart modeller ile kıyaslandığında Discovery SVX’in farkı daha net anlaşılabilir.

17-09/13/land-rover-discovery-svx-concept-rear-three-quarter.jpg

Sekiz ileri vitesli otomatik şanzıman ile donatılan SVX, iki hızlı aktarma sistemi ve benzersiz bir yazılım düzenlemesi ile mükemmel bir performans sunuyor. Standart Discovery’den farklı bir sistem olan Pistol Shifter ile off road koşullarında bile sorunsuz ve mükemmel geçiş sağlanabilmektedir. 2008 Defender SVX’ten bu yana SVX rozeti taşıyacak ilk araç olan Discovery SVX’te Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations imzası bulunuyor.