Geçtiğimiz yıl 100'üncü doğum gününü kutlayan BMW, Vision Next 100 adlı çılgın bir otomobil ile dalya demişti. Bu yıl yine tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başaran yeni bir Concept otomobil ile sahne alan marka, bir önceki modele oranla önemli değişikliklere imza atmış durumda. Kapıları daha bilindik şekilde açılan, lastikleri görünür bir hale getirilen yeni i Vision Dynamics Concept, BMW için önemli bir model olma hazırlığında.

17-09/13/bmw-i-vision-dynamics-concept-front-view.jpg

Her şeyden önce % 100 elektrikle tahrik edilen bu araç için BMW, 120 km/h ve üzeri hızla gidilebilecek 373 mil menzil öngörüyor. 0-100 km/h hızlanmasını sadece 4.0 saniyede gerçekleştireceği ifade edilen araç, 2025 yılına kadar markanın tamamen elektrikli olarak sunmayı planladığı 12 otomobilden bir tanesi olacak.

17-09/13/bmw-i-vision-dynamics-concept-motion-view-from-above.jpg

BMW için elektrikli otomobildeki asıl hedefin özerk sürüş noktasına ulaşmak olduğunu ifade eden markanın Gelişim Direktörü Klaus Fröhlich, i Vision Dynamics Concept’in bunun önemli detaylarını bünyesinde barındırdığını belirtiyor. BMW Tasarım Direktörü Adrian van Hooydonk ise, i Vision Dynamics'in tasarımının yenilikçi yönlerine dikkat çekiyor. Coupe oranları çerçevesinde tasarlanan aracın "daha azıyla daha fazlasını yaparım" felsefesi üzerine inşa edildiğini gururla anlatıyor.