Koyu ve açık mavi tonlarıyla oluşturulan iki tonlu mükemmel bir Coupe, Borgward İsabella Concept. Karşıdan baktığınızda farlar ve başlı başına öngörünüm 1950 ve 1960’ların orijinal ve çarpıcı İsabellası’nı hatırlatabilir. Ancak bu Concept araç yandan bakıldığında gövde üzerinden geçen C sütunuyla son derece ilginç bir siluet ortaya koymaktadır. Bu şekilde stilize edilen İsabella Concept müthiş bir zarafet ve güzelliğin yeni simgesi olarak görülebilir.

17-09/14/isabella-exterior-01-1.jpg
17-09/14/isabella-exterior-03-1.jpg

En son teknolojinin ürünü olan ve gayet enteresan bir şekilde Yin Yang deseni kullanılarak oluşturulan far yapısı, sadeliğin üzerine eklenen başarılı bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Aracın dış tasarımındaki sade ama yine de iddialı olan tasarım anlayışının iç mekân tasarımında da sürdürüldüğünü ilk bakışta bile görmek mümkün.

17-09/14/isabella-exterior-06-1.jpg
17-09/14/borgward-isabella-concept-interior-from-driver-side-1505387649.jpg

Kokpitte üç parçalı direksiyon ve konsolun orta kısmına yerleştirilen ve aşağıya kadar uzanan oldukça geniş bir dokunmatik ekran, tasarımın ana unsurları olarak başarılı bir şekilde konumlandırılmış durumda. Alman orijinli firmanın Çin sermayesi eşliğinde yeniden doğuşu anlamına gelecek bu otomobilin tahrik sistemine dair bir veri ise henüz kamuoyuna açıklanmış değil. Onu da bekleyip göreceğiz.