60’lı yılların modası ile ilgilenenler veya o zamanları hatırlayanlar dört kapılı otomobillerde sütunsuz kapı camı akımını iyi bilirler. Kimi darbeler karşısında zayıf noktaları olduğunu iddia edenlere saygı duyuyor ve onlarla tartışmak yerine bunun şimdilik güzelliğini yaşamaktan yana olduğumuzu ifade ediyoruz.

17-09/14/kia-proceed-concept-front-three-quarters.jpg

Concept otomobillerin fantastik dünyasına inat aslında son derece realist bir araç var karşımızda. Orta direğin ekarte edildiği bu tasarımda dikkat çeken bir diğer detay yenilikçi LED far tasarımıdır. Ayrıca modern çizgilere sahip yeni teknoloji ürünü kumaşlarla kaplanan iç mekânı da buna dâhil etmek gerekebilir.

17-09/14/kia-proceed-concept-front-three-quarter.jpg
17-09/14/kia-proceed-concept-rear-three-quarter.jpg

Her ne kadar bir Kore otomobili olsa da Kia ProCeed, şimdilik Avrupa’da satışa sunulacak. Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarını takip eden Amerikalı otomobil tutkunlarının bu durumdan pek de memnun olmadığı söylenebilir. Dururken bile yarış esnasında çekilmiş gibi görüntüler veren bu aracın akıcı tasarımı, geniş bir hayran kitlesine sahip olacağının sinyallerini şimdiden veriyor.