Honda’nın 2019’da piyasaya sunmak amacıyla tasarladığı ve 1972 yılındaki ilk Civic’ten esintiler taşıyan retro anlayışıyla şekillendirilen Urban EV Concept, Frankfurt’ta sahne aldı. Honda'nın Başkanı ve CEO'su Takario Hachigo, çevre dostu bir üretim anlayışına sahip olan bu aracın tamamen elektrikli olacağını ve şehirli yaşam ile en üst düzeyde uyum sağlayacağını belirtiyor.

17-09/15/113845_honda_urban_ev_concept_unveiled_at_the_frankfurt_motor_show.jpg

İlk görüntülerini Frankfurt Otomobil Fuarında veren Honda Urban EV Concept hakkında pek çok şey hali hazırda bilinmiyor. 100 mil altı bir menzile sahip olacağı konuşulan aracın güç ve performans değerleri konusundaki verilerin yakın bir gelecekte paylaşılacağı ifade ediliyor.

17-09/15/113846_honda_urban_ev_concept_unveiled_at_the_frankfurt_motor_show.jpg

Araçtaki retro efektlerin LED far tasarımından beyaz çok kollu alaşım jantlara, ön ızgara yapısından Rolls-Royce Fantom'da olduğu gibi arka menteşeli kapılara kadar uzandığını söylemek mümkün. Ayrıca kendisinden hiç de beklenmeyecek kadar geniş ve ferah bir iç mekan sunabilmesi, bu aracın çok önemli bir başka artısı olarak kabul edilebilir. Fütüristik yapıya sahip Honda’s Automated Network Assistant ve Honda Power Manager gibi uygulamalar ise onun teknolojik karakterine yapılan güçlü vurgulardır.