Pagani Huayra Roadster’den söz ediyoruz, başlığa bakıp farklı beklentilere veya kaygılara kapılmayın. Son derece güçlü, bir o kadar tatlı ve artık üstsüz bir otomobil olan Huayra, göz kamaştıran yeni görüntüleri ile aşağıdaki videoda sizi bekliyor. Ama biz sizi biraz lafa tutalım ve onunla olan buluşmanızı erteleyelim, ne dersiniz?

Tamam canım, hemen surat asmayın, çok da fazla uzatacak değiliz. Kaputunun altında AMG imzalı ve Pagani için özel olarak üretilmiş 6.0 litrelik twin turbo V12 motor bulunduğunu, bu motorun 754 HP güç ve 1.000 Nm tork ürettiğini de mi söylemeyelim? 2.4 milyon dolarlık fiyatını es mi geçelim? Çelik, karbon fiber, karbon titanyum alaşımları ile şekillendirilen şase ve gövde elemanlarının ultra yüksek mukavemeti ve ekstra hafif yapısı bizi ilgilendirmez mi diyelim?

Bu muazzam gücün standartların üzerinde frenleme ihtiyacı duyacağını, bunu temin etmek için kullanılan Brembo imzalı havalandırmalı fren elemanlarını, karbon-seramik diskleri, altı pistonlu kaliperleri yok mu sayalım? Neyse, yine de sizi üzmeyelim ve sözü burada noktalayalım. Üstsüz Huayra sizi bekliyor, biz aradan çıkalım.