Orta arkaya konumlandırılmış muhteşem bir V12 ile sıra dışı bir güç elde eden bu yaratık, sınıfında lider olmasını sağlayan performans rakamlarına sahip. Bu benzersiz yapıyı elde ederken kullanılan yeni malzemeler ve özellikle karbon fiber ile sağlanan avantaj son derece önemlidir. Lamborghini’nin Ad Personam kişiselleştirme programı aracılığıyla pek çok detayda sınırsız seçenek sağlanan araç için gayet başarılı alternatif varyantlar sunuluyor.

17-09/16/lamborghini-aventador_s_roadster-2018-1600-01.jpg

Aventador Roadster için kullanılan “S” son eki yeni modelin tasarım ve teknoloji bakımından içerdiği seviyeyi belirtir. Dört tekerlekten çekiş, yeni aktif süspansiyon, dört tekerleğe kumanda edebilen direksiyon sistemi ve Aventador S Coupe ile tanıtılan EGO sürüş modu, bu aracın en önemli özellikleri arasında sayılabilir. Aventador S Roadster’de süspansiyon ve elektronik kontrol sistemlerinde sağlanan gelişimler ile mükemmel bir kavrama ve sürüş performansı garanti altına alınmaktadır.

17-09/16/lamborghini-aventador_s_roadster-2018-1600-04.jpg

Lamborghini Aventador S Roadster aktif arka kanadı sayesinde hız ve seçilen sürüş moduna göre aerodinamik dengeyi optimize etmektedir. Aracın genel aerodinamik tasarımında sağlanan başarı ve arka kanadın fonksiyonel yapısı sayesinde önceki modele göre % 130 daha fazla downforce sağlanabilmektedir.