Aracınızın navigasyon sistemine sesli komut aktarmakta sorun yaşadığınız, ona bir adresi tanıtırken çileden çıktığınız mutlaka olmuştur. Bir adres giriniz uyarısından sonra bağıra çağıra ifade ettiğiniz adres için her defasında “üzgünüm, anlamadım” yanıtı aldığınızı düşünebiliyor musunuz? Tüm teknolojik nesnelere küfürler yağdırarak sorunu manuel olarak çözmek en son isteyeceğiniz şey olsa gerek.

17-09/16/mb-en1-1024x678.jpg

Apple Car Play ve Android Auto gibi sistemler bu konuda önemli ilerlemeler kaydetmiş olsa da henüz varılan noktanın tam anlamıyla yeterli olduğunu söylemek zor. Mercedes Benz bu konuda fark yaratmak adına, ses komutlarını basitleştirme üzerine kurgulanmış çalışmalar yapan ve haritanın tamamını 3m X 3m şeklinde karelere bölerek benzersiz üç kelimelik kombinasyonlarla tanımlayan What3Words ile işbirliğine gidiyor.

17-09/16/social_post_daimler_rgb_lr_en_7.jpg

Önümüzdeki yıl içerisinde Mercedes Benz markalı otomobillerde devreye girecek olan ve yüksek hassasiyet ile noktasal çözümler sunan bu sistem, hali hazırda Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılıyor. Otomobil ve teknoloji dünyasındaki gelişmeleri Araba Piri ile takibe devam edin.