Bugatti yeni bir dünya rekoruna imza attı. Yine mi diyeceksiniz ama evet, yine. Yine rekor, yine Bugatti. Bu defaki rekor, aracın0’dan 400 km/h hıza ulaşması ve sonrasında frenleyerek durmasının zaman ve metre cinsinden ifadesine dayanıyor. Bugatti Chiron tam da böyle işler için yaratılmış bir otomobil olarak piste çıkıyor ve işin hakkını vererek yine rekorunu kırıyor.

17-09/13/djdx_7qx0aehaop.jpg

249 mph yani 400 km/h hıza 41.96 saniyede ulaşan Bugatti Chiron, frenleme sonucunda durduğunda kat edilen mesafe 3.112 metre olarak ölçülüyor. Bu değerler seri üretilen bir otomobil için net bir dünya rekoru anlamına geliyor.

17-09/13/djbrnjaxgaakyiw.jpg

Chiron’un ortaya çıkışından bu yana elde edilen rekorlardan birisi olarak sıradanlaşma riski taşıyor olsa da bu benzersiz deneme gerçekten de olağanüstü bir iş olarak görülmelidir. Chiron’un bu dünya rekorunu kırarken direksiyonunda oturan isimden de söz etmek gerekir. Kolombiyalı Formula 1 pilotu, Indy 500 ve Daytona zaferleri elde etmiş Juan Pablo Montoya ile gelen bu rekorun görüntülerini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.