Oldukça çekici bir görünüme sahip olan Chevrolet Cruze, 2016 modelinde güçlü teknolojik altyapısı ve estetik hatları ile göz dolduruyor. Eski modellerine dayanan bazı sorunları aşmış gibi görünse de kimilerine göre halen devam eden bazı ergonomik problemleri de yok değil. Ama genel olarak şehirli kullanıcıların beklentilerine uygun ve son derece sağlam bir orta sınıf otomobil olarak kabul edilebilir.

Yukarıda teknolojik üstünlüklerinden söz ettiğimiz bu otomobilin oldukça başarılı bir yakıt ekonomisi yakaladığını da belirtmek gerekir. Önceki modelleriyle kıyaslandığında başarılı bir gelişme olan yakıt ekonomisinde gelinen nokta, Cruze için segmentinde öne çıkmanın bir yolu olarak değerlendirilecek gibi görünüyor.

Daha çağdaş ve daha yumuşak geçişli çizgilere sahip olan yeni Cruze, ön ızgara ve aydınlatma elemanlarının şekli konusunda gayet başarılı bir duruş sergiliyor. Rakipleri olan Civic ve Corolla gibi modeller ile kıyaslandığında daha güçlü bir ruha sahip olduğunu kolaylıkla hissettiren bu yapı, onun hakkındaki ilk ve önemli ipuçlarından birisi olarak kabul edilebilir. Dış yapısındaki gelişmeleri son derece yüksek konfor standartlarına sahip olan iç mekân yapısı ile destekleyen Chevrolet Cruze, yakından görmek isteyenler için hemen aşağıdaki videoda sizi bekliyor.