17-03/07/2017-volvo-s90-carpisma-testi-1488894494.jpg
Çarpışma testlerinin sonuçları otomobil tutkunları için son derece önemlidir. Ancak konu asıl olarak otomobil üreticileri için çok daha önemlidir ve bu büyük sınavdan en yüksek puanlarla ayrılmayı hedeflerler. Alınacak sonuçlar hem piyasada daha fazla pay kapabilme yarışında avantaj sağlayacak hem de endüstriyel gelişimde önemli bir bilgi birikimi anlamına gelecektir.

Insurance Institute for Highway Safety (IIHS), Amerika Birleşik Devletlerinde güvenlik ve çarpışma testlerinde yetkili otorite olarak kabul edilen kuruluştur. Bu kuruluş tarafından gerçekleştirilen testlerin sonuçları tüm dünyada büyük bir dikkatle izlenmekte ve tüm otomobil üreticileri bu testlerin sonuçlarını son derece ciddiye almaktadır.

İşte bu kuruluş tarafından gerçekleştirilen ve piyasada Large Luxury Car sınıfında konumlandırılan 2017 Volvo S90 ve Audi A6 gibi iki önemli modelin çarpışma testlerini aşağıda sizlere sunacağız. Test sırasında olup bitenler ile sonuçlarına dair tüm veriler zaten görüntülerde yer alıyor. Bu nedenle sözü daha fazla uzatmadan sizleri iki büyük otomobilin çarpışma testi görüntüleri ile baş başa bırakıyoruz.