Volvo Cars 2016 Guangzhou Motor Show ile birlikte yepyeni bir dönemi başlatıyor. Çin için özel olarak geliştirilen ve standart S90 modelinin bir üst versiyonu olan S90 Excellence ile gövde gösterisi yapmaya hazırlanan markanın yeni hedefinde bu büyük pazarda üretim yapmak var. Her büyük otomobil üreticisinin olduğu gibi Volvo’nun da iştahını kabartan bu devasa pazarın beklentilerine uygun özel model ve versiyonlar geliştiriliyor ve bir bir hayata geçiriliyor.

Küresel planların en önemli ayağı olarak gösterilen Çin’de üretilen en lüks otomobil olma onurunu taşıyacak olan S90 Excellence, Volvo’nun Daging kentinde kurulu bulunan üretim tesislerinde hayat bulacak ve tüm dünyaya ihraç edilecek. Çin mallarına yönelik var olan bakış açısına inat Volvo’nun global üretim stratejilerini destekleyen yüksek kalite seviyelerine vurgu yapılacak bu üretim ile anlaşılan pek çok tabu da tarihe karışacak.

Şimdi diyeceksiniz ki bunca iddialı başlığa atıfta bulunan hiçbir unsur haberin devamında yok. Haklısınız, yok, lüksten söz etmedik hiç. Ama izleyeceğiniz görüntüler bizim neden sözü kendisine bıraktığımızın en büyük kanıtı olacak ve siz de bize hak vereceksiniz. Haydi, durmayın izleyin.